زنگ مهر در مجتمع آموزشی حضرت ولیعصر (عج) باکو نواخته شد

 هم زمان با آغاز هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی 93-92 ،

فعالیت های آموزشی مجتمع آموزشی حضرت ولیعصر (عج) باکو آغاز شد.

مراسم شروع سال تحصیلی جدید با حضور اولیا ، مربیان، معلمان ،نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان ، سفیر و مسوولان نهادهای فرهنگی و سیاسی کشورمان در جمهوری آذربایجان برگزار شد.

 مدیر مجتمع آموزشی حضرت ولیعصر (عج) باکو ، ویژگی بارز سال تحصیلی جدید را آغاز اجرای رسمی نظام جدید آموزشی کشور دانست که در راستای تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و بر مبنای سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفته است .
وی، تغییرات انجام شده در مباحث محتوایی در حوزه آموزش و پرورش را نیز در راستای رشد و بالندگی نظام آموزشی کشور ارزیابی کرد و افزود : انتظاری که مقام عظمای ولایت از تحولات بنیادین در نظام آموزش و پرورش دارند این است که دانش آموزان به حیات طیبه و زندگی مبتنی بر آموزه های دینی رهنمون شوند و ما شاهد ظهور و بروز دانش آموزان با نشاط ، مومن ، بلند همت ، امیدوار، خیرخواه ، مسوولیت پذیر، قانونگرا ، خردورز ، وطن دوست ، خلاق ، خودباور و عدالت خواه و ظلم ستیز باشیم .
در ادامه مراسم آقای محسن پاک آیین سفیر ایران در باکوضمن نواختن زنگ مهر و دفاع مقدس ، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، شروع سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان و اولیا و مربیان تبریک گفت و مسوولیت خطیر خانواده ها را در فراهم ساختن زمینه های رشد آموزشی فرزندان خود یِاد آور شد.
وی تاکید کرد: هیچ کشوری بدون تلاش بخصوص در حوزه علم و اندیشه ، نمی تواند موفقیتی را کسب کند. اگر جمهوری اسلامی ایران ، امروز شاهد بالندگی روز افزون در همه زمینه ها بویژه در حوزه علم و اندیشه است ، این در نتیجه تلاش شبانه روزی دانش آموزان و فرزندان سخت کوش این مرز و بوم است .
این مراسم با قرائت پیام سراسری سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ، توزیع جوایز بین دانش آموزان برگزیده مسابقه علمی و پذیرفته شدگان در دانشگاهها ادامه و با قرائت دسته جمعی دعای فرج پایان یافت. سپس دانش آموزان با  عبور از زیر قرآن کریم راهی کلاس های درس شدند.

http://hkazemig.persiangig.com/image/zang%20mhr/DSC00130.JPG

http://hkazemig.persiangig.com/image/zang%20mhr/DSC00144.JPG


 

http://hkazemig.persiangig.com/image/zang%20mhr/DSC00116.JPG

http://hkazemig.persiangig.com/image/zang%20mhr/DSC00117.JPG

http://hkazemig.persiangig.com/image/zang%20mhr/DSC00133.JPG

http://hkazemig.persiangig.com/image/zang%20mhr/DSC00129.JPG

http://hkazemig.persiangig.com/image/zang%20mhr/DSC00119.JPG 

 
:: برچسب‌ها:

نویسنده : مجتمع آموزشی ولیعصر (عج) باکو
تاریخ : ۱۳٩٢/٧/۳